Kurumsal

Hakkımızda

AY-KA, 1982 yılında Yalova’ da ütü rezistansları (mika tipi) üretimi ile ticari faaliyetine başladı. 1980’li yılların sonlarına doğru tabanlı ütülerin kullanılmaya başlanmasıyla, pazardaki mika rezistans ihtiyacı hızla azalmaya başladı. Daralan rezistans pazarı AY-KA’ yı yeni üretim alanları seçmeye zorladı.

1990’lı yılların başlarında AY-KA grup priz ve aksesuarlarının üretimine başladı. İlerleyen yıllarda grup priz üretimine ağırlık veren AY-KA, sürekli artan ürünleri ve kalitesi ile 1982’ den beri kesintisiz üretimine devam etmektedir. Son yıllarda AY-KA, marka bilinci içerisinde TSE, ISO ve CE belgeli ürünleriyle elektrik malzemeleri üretimi konusunda söz sahibi bir kuruluş olmuştur.

Misyonumuz

Şirketimizin süregelen değerlerine bağlı kalarak, faaliyet alanlarına iyi odaklanmak, bu alanlarda en kaliteli ürün ve hizmet üretimini gerçekleştirerek, lider ve akla ilk gelen kurum haline gelmek; bunu yaparken de müşterilerimizden tedarikçilerimize, çalışanlarımızdan topluma kadar tüm paydaşlarımız için değer yaratmaktır.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz elektrik malzemeleri sektöründe Türkiye’nin atılımlarını yönlendiren güçlerden biri olmaktır.

Kurumsal Değerlerimiz

Faaliyetlerimizi aşağıdaki değerler çerçevesinde sürdürmeyi, ülkemizin ve toplumumuzun faydası ve geleceği için bir sorumluluk olarak kabul ederiz:

Geleceğimizin, Türk sanayisinin geleceği ile aynı paralelde olduğunu biliriz. İşimizi sadece ticari bir faaliyet olarak değil, büyük ölçekte sanayi sektörünün gelişmesine katkı sağlayacak bir hizmetler bütünü olarak ele alırız.

Biz, büyük ve birbirine sıkıca düğümlenmiş bir aileyiz. Çalışanlarımız ve bayilerimizle, gücünü değerlerinden üreten AY-KA ailesinin birer parçasıyız.

Ekip çalışmasına önem veririz. Büyük başarıların ancak takım oyunuyla kazanılabileceğini biliriz.

Sektörümüzün lokomotifiyiz. Yenilikçi ürün, hizmet ve uygulamalarla yol açar, sürekli gelişim prensibiyle öncü rolümüzü ve liderliğimizi pekiştiririz. Uzmanlığa önem veririz. Bildiğimiz işi yapar, yaptığımız işi mükemmelleştirmeye çalışırız. En iyiye ulaşan yolda sabır ve kararlılıkla ilerleriz.

Adımız ve duruşumuzla saygı uyandırırız. Markamızı bir güven sembolü haline getiren ilkelerimizden ve kurumsal değerlerimizden asla taviz vermeyiz.

Kalitenin, müşterinin en doğal hakkı olduğuna inanırız. Toplam kalite anlayışıyla müşterilerimize en rekabetçi koşullarla en iyi ürün ve hizmetleri sunarız.

İnsana verdiğimiz değeri, iş güvenliği uygulamalarımızla somutlaştırırız. Çalışanlarımızın güvenle çalışmasını sağlayacak koşulları yaratmak için gereken önlemleri alırız.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için faaliyetlerimizi çevreye duyarlılık ilkesi doğrultusunda şekillendiririz. Çevresel riskleri en aza indirmek üzere gerekli yatırımları yapar ve çevre bilincini çalışanlarımız arasında da geliştirecek önlemleri alırız.